11 Agu

SOLARİS TEAM, 7000 KM'LİK SERÜVENİ İLE TÜRKİYE'NİN GURUR KAYNAĞI

Altekma Group’un platin sponsorluğunu yaptığı, Türkiye’nin ilk güneş enerjisi ile çalışan aracı “Solaris” tüm dünyada düzenlenen çeşitli yarışlarda Türkiye’yi temsil ediyor aldığı ödüller ile gurur kaynağımız olmaya devam ediyor.

Solaris Güneş Arabaları Ekibini kısaca tanıyalım;

Ekip 2005’ten bu yana bu alanda çeşitli başarılar elde etmiş ve ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil etmiş ve hala aktif olarak temsil etmektedir. Yunanistan'da düzenlenen Sun Life Tasarım Yarışması'nda tasarım ödülü alarak Türkiye'nin yurtdışında ödül alan ilk Türk ekibi unvanına sahip olmuştur. Ayrıca, ülkemizde her yıl düzenlenen Formula G yarışlarında da çeşitli kategorilerde dereceleri vardır.

Tamamen kendi tasarımları ve üretimleri olan motorları ile farklı ülkelerde, farklı kıtalarda diğer güneş enerjili araçlarla yarıştılar. Kazandıkları başarılar ile Solaris'i uluslararası bir ekip statüsüne taşıdılar.

Şuan toplamda 4 araçları bulunan ekip, araçlarının tüm parçalarını kendileri tasarlayıp üretiyorlar ve bu işi en az maliyet ile yapmaya çalışıyorlar. Bu maliyetleri de sponsorlarından karşılamaya çalışıyorlar.

Bu yolculukta kendilerine sonsuz güveniyoruz ve daha büyük başarılara imza atmaları için her daim yanlarındayız.
                                                                                                            ALTEKMA GROUP

Paylaş