10 Oct

BOYA PÜSKÜRTME MAKİNELERİ

 

Profesyonel boyama çalışması yapan kurum veya kuruluşlar, tamirciler, ev sahipleri, boya onarımlarını kendi yapan herkes için boya püskürtme makinesini seçimi, verimlilik ve son kat kalitesi için çok önemlidir.

“Altekma” boya püskürtme makineleri konusundaki tecrübesini üretimini yaptığı ihraç ürünlerine yansıtmakta ve sektördeki ihtiyacı ilk sıralardaki yerini koruyarak karşılamaya devam etmektedir. Uluslararası çapta söz sahibi olan çözüm ortaklarıyla; ürün çeşitliliğini artırmış geniş ürün yelpazesindeki çok sayıda boya makinesinin kurulum, servis ve yedek parça destek çalışmasını gerçekleştirmiştir. Sektördeki satış öncesi ve satış sonrası memnuniyete dayalı güvenilir çözümleriyle sağlam bir konum edinmiştir. Bu doğrultuda nitelikli boya makinası seçiminiz için rehberlik edebileceğimizi düşündüğümüz bazı bilgileri sizinle paylaşmak istedik.

Günümüzde uygulama yöntemleri ve kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik çok değişik özelliklerde boya püskürtme makineleri mevcuttur.  Aynı zamanda makinalar özel aksesuar ve aparatlarıyla da desteklenmektedir. Bazen en doğru boya püskürtme makinesini seçmek sizin için kolay olmayabilir. Makinelerin özelikleri ilk bakışta çözüm gibi görünse de her uygulama için uygun değildir. Böyle bir durum ise size zamandan, uygulamanızın kalitesinden ve en önemlisi boya çalışmanızın verimliliğinden kaybettirebilir.

Doğru boya püskürtme makinesi belirlenirken birçok unsur dikkate alınır. Hangi malzemeyi püskürtmek istediğiniz ve çalışmanız için nasıl bir yüzeye ihtiyaç duyduğunuzu bilmek, doğru malzeme püskürtme makinesini seçmenizi daha kolay hale getirir. Örn. su veya tiner bazlı yoğunluğu düşük malzeme kullanımındaki boya basınç değeri ile yüksek yoğunluktaki malzemenin kullanımı için aynı basınç değerini kullanamayız. Bu viskozite değeri makine boya püskürtme basınç değerinin değişimine dolayısıyla tüm teknik aksamlarda da değişiklik yapılması anlamına gelmektedir.

 Boya Püskürtme Makinesi Seçerken:

1. Hangi malzemeleri püskürteceksiniz?

Püskürtülen malzemenin türü, gerekli püskürtme ucunun ölçülerini belirleyecektir. Boya püskürtme makineleri belirli uç boyutlarına göre değerlendirilir, bu nedenle farklı türde malzeme püskürtmeyi planlıyorsanız çoğunlukla çok yönlü çalışabilen bir püskürtme makinesine ihtiyacınız olacaktır. Püskürtülmesi gereken malzemeye yönelik minimum uç boyutu gereksinimini belirleyin ve bunu satın almak istediğiniz boya püskürtme makinesinin maksimum uç boyutuyla karşılaştırın. Bizim çözümlerimiz içindeki boya püskürtme makinelerinin tamamı maksimum uç boyutunu destekler ve genellikle büyük uç boyutları gerektiren kalın malzemeler dahi etkili bir şekilde püskürtebilir.

2. Haftada püskürteceğiniz boya miktarı nedir?

Bazı boya püskürtme makineleri tam zamanlı bazı makineler ise yarı zamanlı çalışmaya elverişli olarak tasarlanmıştır. Bu durum ihtiyacınıza yönelik olarak giriş seviyesinden profesyonel seviyeye kadar olan süreçte çok çeşitli sayıda boya püskürtme makinesi ile karşılaşmanızı sağlayacaktır.  Boya kullanım miktarınıza göre yapacağınız ürün seçimi ile uygulamanızın kalitesini artıracak makinenizin yüksek performansta kullanımını sağlamış olacaksınız. 

3. Ne tür yüzeylerde püskürtme yapacaksınız?

Farklı yüzeyler için farklı malzeme ve son kat kalitesi gerekir. Doğru püskürtme makinesini ve püskürtme ucunu seçmek için malzemeyi ve istenen son katı göz önünde bulundurmanız gerekir.

4. Ne kadar harcamak istiyorsunuz?

Boya püskürtme makinesi satın almak bir yatırımdır. Gereğinden fazla para harcamak ve ihtiyacınız olandan fazlası için ödeme yapmak ya da beklentilerinizin altında kalan ve hayal kırıklığına uğratan bir ürün satın almak istemezsiniz. Boya püskürtme makinesi fiyatları, teknik özelliklerine ve talebinize bağlı olarak önemli ölçüde değişkenlik gösterir.  

·         Maksimum uç boyutu

·         Güç kaynağı seçimi

·         Makine ve malzemenin uyumluluğu

·         Makine kurulum, yedek parça ve servis güvencesi

  Tüm bu etkenleri dikkate alarak boya püskürtme makinesi seçiminizin önemini tekrar hatırlatır, çalışmalarınızda verimlilik ve karlılık artışı dileriz.

Paylaş