11 Agu

ALTEKMA ARTIK UÇAKLARA DA YOL GÖSTERECEK

ALTEKMA tarafından üretilen Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne bağlı 52 havalimanında kullanılacak ilk yerli kendinden yürür pist çizgi makinalarının teslim töreni gerçekleştirildi.

Yabancı firmaların da katılım gösterdiği DHMİ ihalesini kazanan ALTEKMA 12 adet pist çizgi makinasının üretimini tamamladı. Altekma Grup üretim tesislerimizde gerçekleştirilen törene Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Aldulvahap Olgun ve  yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Altekma Grup Yönetim Kurulu Başkanımız Hulusi Durmuş teslim töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye Hava sahasındaki hava trafiğinin düzenlenmesi ve kontrol görevi olan DHMİ’nın ihalesini kazanmaktan gurur duyduklarını ifade ederek, “Bize olan inanç ve güvenlerinden dolayı DHMİ’ ye teşekkürlerimizi sunuyoruz, yüzde yüz yerli üretim ile sektörümüzde bir ilki gerçekleştirdik. Grup firmaları olarak kurulduğumuz günden beri milyonlarca kilometre çizgi çizdik ve onlarca ülkeye yüzlerce makine sattık. Bu durumu kendinden yürür pist çizgi makinası ile taçlandırmak şirketimiz için önemli bir gurur kaynağıdır” diye konuştu.

Kullanım ile ilgili kuruma verilecek eğitimlerin ardından makineler havalimanlarına teslim edilecek.

Paylaş